نمایندگی ایسوس و لنوو مشهد | تعمیرات لپ تاپ مشهد

action center در ویندوز

Action Center در ویندوز چیست و چه کاربردی دارد؟

اگر از ویندوز ۱۰ استفاده می‌کنید، به احتمال زیاد با بخش اکشن سنتر (Action Center) روبرو شده‌اید. در این مقاله از وبسایت خدمات ایسوس سرگزی ابتدا Action Center را معرفی میکنیم و در ادامه بررسی می کنیم که Action Center در ویندوز چه کاربردی دارد.

در اکشن سنتر ویندوز می توانیم به گزینه های متعددی مانند تنظیمات، وای فای، حالت تبلت (Tablet mode) ، نور شب و موارد دیگری دسترسی داشت که اگر بخواهید فعال یا غیر فعال کردن این گزینه ها را از راهی دیگر به غیر از اکشن سنتر بخواهید، ممکن است زمان بیشتری از شما صرف شود.

به زبان ساده تر، اکشن سنتر میزبان نوتیفیکیشن‌ها و میان‌برهای مربوط به تنظیمات مختلف ویندوز است. به نوعی، این بخش مشابه پنل نوتیفیکیشن‌ها در گوشی‌های اندرویدی و کنترل سنتر آیفون و آیپد محسوب می‌شود.

در این بخش مشکلات مربوط به نگهداری سیستم را بررسی می کند، و غیره. هنگامی که برنامه Action Center (مرکز عملیات) مشکلی را شناسایی کند، کاربر را مطلع می کند و همینطور او را راهنمایی می کند تا بتواند مشکل را حل کند. 

دسترسی به Action Center در ویندوز ۱۰ 

دسترسی به اکشن سنتر ویندوز بسیار ساده است. برای اینکه Action Center را باز کنید، به سمت راست و پایین ترین قسمت مانیتور خود نگاه کنید. آیکونی شبیه به یک پیغام در آنجا قرار دارد. بر روی آن کلیک کنید.

Action Center در ویندوز 10 کجاست

در این بخش لیستی از پیغام هایی که ویندوز برای شما آماده کرده است ، نمایش داده خواهد شد. به کمک این لیست میتوانید از عملکرد اخیر ویندوز در بخش های مختلف مطلع شوید.

برای پاک کردن اعلان ها نیز کافیست روی ضربدر هر اعلان کلیک کنید.

غیر فعال سازی Action Center

روش مخفی کردن آیکون اکشن سنتر

در ابتدا باید بخش تنظیمات ویندوز شوید و به قسمت Personalization سر بزنید. بعد از این کار، بر روی گزینه‌ی Taskbar که در سمت چپ قرار دارد، کلیک کنید.

سپس در تنظیمات مربوط به تسک‌بار، بر روی گزینه‌ی Turn system icons on or off کلیک کنید.

Action Center در ویندوز چیست و چه کاربردی دارد؟

در انتها برای مخفی کردن آن نیز میتوانید ، تیک آن را غیر فعال کنید . همچنین شما میتوانید با فشردن کلید های ترکیبی ویندوز و حرف A این مراحل را از طریق کلید های میانبر انجام دهید.

Rate this post

ارسال یک نظر