نمایندگی ایسوس و لنوو مشهد | تعمیرات لپ تاپ مشهد

one drive

فضای one drive در ویندوز چیست؟

وان‌درایو  که پیش‌تر با نام اسکای‌درایو شناخته شده بود یک سرویس میزبانی فایل است که به کاربران امکان آپلود کردن و همگام‌سازی فایل‌ها را در یک فضای ابری می‌دهد و از طریق مرورگر وب یا سایر دستگاه‌های محلی می‌توان به فایل‌ها دسترسی داشت. این سرویس بخشی از خدمات آنلاین ویندوز لایو است و به کاربران این امکان را می‌دهد که فایل‌های خود را به صورت خصوصی، اشتراک با برخی افراد یا به صورت عمومی آپلود کنند. برای دسترسی به فایل‌هایی که به صورت عمومی منتشر شده‌اند نیازی به حساب کاربری مایکروسافت نیست.

این سرویس در حال حاظر به شما اجازه میدهد تا 5 گیگ فایل را به صورت رایگان آپلود کنید.

برای آشنایی با سایر فضاهای ذخیر سازی اینجا کلیک کنید.

ویژگی های مایکروسافت وان درایو

سرویس OneDrive امکانات و ابزار های بسیاری دارد، در اینجا تعدادی از ویژگی های مهم و برجسته این سرویس را بررسی خواهیم کرد.

جستجوی هوشمند

وقتی تصاویر را روی وان درایو آپلود می‌کنید، این سرویس بالافاصله پس از تمام شدن عملیات آپلود هر عکس متون موجود در آن را تجزیه و تحلیل و سپس استخراج می‌کند.

همسان سازی روی پلتفرم‌ های گوناگون

یکی از مزایای اصلی OneDrive این است که فایل‌های شما روی سرورهای این سرویس ذخیره شده و سپس روی تمامی دیوایس‌هایتان همسان سازی می‌شوند.

برای مثال، شما می‌توانید مشغول کار روی یک سند در لپ‌تاپ خود باشید ولی به محض ذخیره کردن این سند در وان درایو قادر خواهید بود تغییرات صورت پذیرفته در آن را روی تبلت‌تان نیز ببینید.

دسترسی ریموت به فایل‌ها

در ویندوز 10 وان درایو یک قابلیت خاص را به کاربران عرضه می‌کند که از طریق آن می‌توانید از هر جایی به تمامی فایل‌ها و فولدرهای روی کامپیوتر بوسیله یک مرورگر وب دسترسی داشته باشید.

Rate this post

ارسال یک نظر