نمایندگی ایسوس و لنوو مشهد | تعمیرات لپ تاپ مشهد

گزینه Tablet mode در ویندوز 10

گزینه Tablet mode در ویندوز 10

یکی از قابلیت های بسیار جالبی که در ویندوز وجود دارد ، حالت تبلت مود ( Tablet mode ) آن میباشد. امروز در این مقاله قرار است راجب این ویژگی ویندوز 10 صحبت کنیم.

امروزه خیلی از کاربران به احتمال بالا از دستگاهایی استفاده می کنند که دارای صفحه لمسی هستند و دارای یک سیستم عامل هم می باشند. از این رو شرکت مایکروسافت حالتی را در ویندوز 10 ارئه کرد . به کمک این حالت لمسی شما میتوانید.

با محیطی بدون نیاز به موس و کیبرد کلیه فعالیت های خود را در ویندوز انجام دهند .نام این حالت تبلت مود است و در کلیه دستگاهای لمسی که دارای ویندوز ده هستن قابلیت فعال شدن دارد. البته توجه کنید که فعال کردن این گزینه باعث نمیشود دسترسی به موس و کیبورد قطع شود ، بلکه در کنار یکدیگر میتوانید از این گزینه استفاده کنید.

به طور کلی در مقایسه با حالت معمولی ویندوز 10 که در آن منوی استارت به شکل یک منو پدیدار می شود و همه App ها بر روی دسکتاپ قابل مدیریت هستند و در عین حال فضای کلی سیستم عامل برای کار با ماوس و صفحه کلید مناسب است – حالت معمول ویندو و آنچه در ویندوز 7 سراغ داشتید – حالت تبلت در ویندوز 10 برای استفاده در صفحه های لمسی بهینه شده است.

چگونه تبلت مود را به صورت دستی فعال یا غیرفعال کنم؟

فعال کردن دستی حالت تبلت در ویندوز 10 به سادگی از طریق بخش Action Center امکان‌پذیر است. برای این منظور می‌توانید روی دکمه نوتیفیکیشن‌ها در تسکبار کلیک کنید یا از ترکیب میانبر Win+A کمک بگیرید.

برای فعالسازی حالت تبلت کافیست روی دکمه Tablet mode در این بخش کلیک کنید تا روی حالت روشن سوئیچ شود. به طور مشابه با کلیک مجدد روی همین دکمه امکان غیرفعال کردن حالت تبلت وجود دارد.

گزینه Tablet mode در ویندوز 10

Rate this post

ارسال یک نظر