نمایندگی ایسوس و لنوو مشهد | تعمیرات لپ تاپ مشهد

داغ شدن باتری گوشی

5 رفتاری که باعث داغ شدن بیش از اندازه باتری گوشی میشود.

خرابی های باتری گوشی یکی از رایج ترین مشکلات در میان کاربران گوشی های هوشمند میشود . یکی از دلایلی که گوشی ها را از کار می اندازد ، داغ شدن بیش از اندازه آن است. به خودی خود باتری گوشی ها با دمای نرمال محیط هماهنگ هستند ولی برخی از رفتار های پرخطر باعث داغ شدن بیش از اندازه باتری گوشی ها میشود. البته گرم شدن این باتری ها طبیعی است ، زیرا وقتی گوشی را در دستان خود قرار میدهید ، به آرامی گرمای دست شما به گوشی منتقل میشود ولی داغ شدن یک بحث مجزاست و امروز در این مقاله از وبسایت خدمات ایسوس سرگزی ، رفتار هایی که باعث داغ شدن گوشی شما میشود را مورد بررسی قرار میدهیم.

بازی بیش از اندازه

بازی های اندروید ، میزان بسیار زیادی از انرژی باتری را مصرف می کنند. صدا ، تصویر ، پردازش های پس زمینه همگی جزو عواملی هستند که میتواند باعث داغ شدن باتری گوشی شما بشود. بازی کردن بیش از اندازه ( برای مثال بالا 5 ساعت در طول روز ) به باتری شما را تحت تاثیر قرار میدهد و این داغ شدن مکرر ، از عمر مفید آن می کاهد.

استفاده گوشی زمانی که به برق متصل است

استفاده گوشی زمانی که به برق متصل است ، یکی دیگر از رفتار های اشتباه و پر خطر میباشد. همانطور که اکثر ماها میدانیم ، باتری گوشی های هوشند ، محدوده عمر مفیدی دارند و اگر این میزان مرتب بالا پایین و شود ، به سرعت از بازه عمر مفید کم میشود و باتری گوشی شما از بین می رود. همچنین اگر گوشی به برق متصل باشد و از آن استفاده کنید ، به سرعت دمای گوشی افزایش پیدا می کند !!

20 Best Multiplayer Games on Mobile That Are 100% Entertaining

البته برخی از گوشی های امروزی ، از این قابلیت که سریع شارژ شوند بر خور دار هستند و در مدت زمان محدودی شارژ میشوند.

نصب تعداد زیادی نرم افزار

نرم افزار ها به دو دسته تقسیم میشوند. نرم افزار هایی که در صورت عدم استفاده کاملا خاموش و غیر فعال هستند و نرم افزار هایی که در پس زمینه به فعالیت خود ادامه میدهند. برای درک این موضوع به نرم افزار ” باد صبا ” توجه کنید ! نرم افزار باد صبا به صورت مداوم در پس زمینه گوشی شما به فعالیت خود ادامه میدهد. همچنین نرم افزار هایی مثل سامانه بانک داری تا زمانی که از آنها استفاده نکنید کاملا خاموش هستند .

اکنون که متوجه این موضوع شدید ، به بحث اصلی بر میگردیم. نرم افزار هایی که در پس زمینه اجرا میشوند ، مرتبا از رم شما تغذیه می کنند  و همچنین بخشی از پردازنده گوشی شما به صورت خودکار درگیر میشود ! هر چه تعداد این نرم افزار ها زیادتر باشد ، میزان استفاده سخت افزار افزایش پیدا کرده و در مقابل انرژی بیشتری از باتری دریافت خواهند کرد. همین موضوع یکی از دلایل داغ شدن باتری میباشد .

آنتی ویروس ، نرم افزار های آب و هوا از قبیل نرم افزار هایی هستند که در پس زمینه اجرا میشوند.

تنظیمات روشنایی صفحه گوشی

این مشکل یکی دیگر از مشکلات رایج و بی دقتی های کاربران است . برخی از کاربران عادت دارند تا روشنایی صفحه نمایش گوشی خود را تا انتها قرار دهند. این موضوع علاوه بر آسیب زدن به چشمان شما ، باتری گوشی را تا حد بسیار زیادی درگیر میکند.

ویروسی شدن

ویروس نه تنها قادر هستند امنیت گوشی شما را مورد هدف قرار دهند ، بلکه با درگیر کردن  سخت افزار و اشباع حافظه گوشی ، باعث داغ شدن گوشی شما میشود.

Rate this post

ارسال یک نظر