نمایندگی ایسوس و لنوو مشهد | تعمیرات لپ تاپ مشهد

هک وب کم

5 نکته در مورد هک شدن وب کم ها

وب کم ها یکی از سخت افزار های قابل آسیب دیدن است که ممکن است توسط بدافزار ها و ویروس ها مورد حمله قرار گیرد و هک شود.  تصور کنید که در یک نفر در منزلتان دوربینی قرار بدهد و به سادگی بتواند منزل شما را مشاهده کند. در این مقاله از وبسایت خدمات ایسوس سرگزی به بیان 5 نکته مهم در مورد هک شدن وب کم ها خواهیم پرداخت!

حفاظت از اطلاعات و امنیت یک بحث کاملا مهم است بنابراین آن را جدی بگیرید.

هک شدن وب کم را جدی بگیرید!

برای مثال شرایطی را فرض کنید که دزدی توانسه است کنترل وب کم شما را به دست گرفته و از آن جا که رایانه شما به کل فضای حال منزل اشراف دارد ، قادر شود که پس از مدتی جاسوسی به محل اشیاء قیمتی و دیگر اسرار خانه شما پی ببرد.

و از این طریق با یک برنامه ریزی دقیق اقدام به صورت دادن دستبردی حرفه ای کند. و یا رقیبی توانسته باشد با در دست گرفتن میکروفون و وب کم دفتر شما ، ایده های شما را به سرقت برده و یا از اهداف اقدامات آینده شما کی نباید مطلع می شد ، مطلع شود. و بسیاری از امکان های دیگر که شاید تا به حال حتی به ذهن شما هم خطور نکرده است.

چگونه وب کم ها هک می شوند

دو راه کلی برای هک کردن هر سیستمی وجود دارد. اولین روش استفاده از ابزار های جاسوسی مثل بدافزار ها، ویروس ها و … است. این برنامه ها با قرار گرفتن در سیستم شما، به بخش های مختلفی از کامپیوتر و لپ تاپ شما دسترسی پیدا خواهند کرد و به سادگی سیستم شما تحت استفاده شخص ثانویه قرار میگیرد.

روش دیگر استفاده از تکنیک مهندسی اجتماعی است! ممکن است شخصی به سیستم شما دسترسی داشته باشد و به صورت دستی اقدام به سرقت اطلاعات شما کرده باشد!

سیستم عامل کالی لینوکس

بهترین و مطمئن ترین راهی که از طریق آن می توان به هک وبکم و یا هر ابزار دیگری پرداخت، استفاده از سیستم عامل کالی لینوکس می باشد. با استفاده از فنون متااکسپلویت نویسی و طراحی تروجان های مختلف می توان به این هدف دست یافت.

جلوگیری از هک شدن وب کم ها

بهترین راه جلوگیری از هک شدن وب کم ، حذف وب کم یا ساقت کردن فعلی آن می باشد. یعنی شما تنها کافی است در مواقعی که وب کم را استفاده نمی کنید ، فیش آن را از سیستم جدا کرده و یا در پوش لنز آن را ببندید. همچنین چنان که وب کم شما روی لپتاپ یا وسیله دیگری تعبیه شده است که امکان جدا نمودن آن وجود ندارد ، می توانید از یک تکه لنت یا دیگر چسب نواری ، برای پوشانیدن موقت آن بهره بگیرید. این در واقع شیوه ای است که بسیاری از افراد حرفه ای بدان روی می آورند. که در عین سادگی بسیار کاربردی می باشد.

استفاده از نرم افزار های پولی و مطمئن مثل نود 32 یکی دیگر از روش های مقابه با هک شدن وبکم می باشد

چگونه هک شدن وب کم را تشخیص دهیم؟

  • پیدا کردن فایل های مشکوک و ناشناس
  • روشن بودن چراغ وب کم
  • اخطار های مدوام آنتی ویروس پیش فرض ویندوز
5/5 - (5 امتیاز)

ارسال یک نظر