نمایندگی ایسوس و لنوو مشهد | تعمیرات لپ تاپ مشهد

5 ویژگی یک لپ تاپ دانشجویی

5 ویژگی یک لپ تاپ خوب دانشجویی

دنیای لپ تاپ و کامپیوتر آنقدر وسیع است که ممکن است شما برای خرید یک لپ تاپ دچار سردرگمی و تردید شوید . اگر شما قصد خرید یک لپ تاپ دانشجویی را دارید ولی نمیدانید چه فاکتور هایی را باید در نظر بگیرید ، شرکت خدمات ایسوس سرگزی به شما کمک می کند تا با آگاهی درست یک خرید مناسب داشته باشید.

به طور کلی شما برای خرید هر وسیله ای به یک سری فاکتور ها و ویژگی هایی نیاز دارید تا یک خرید موفق را داشته باشید . لپ تاپ های گوناگونی در سطح دنیا وجود دارد که توسط شرکت های مختلف ( ایسوس ، ایسر ، HP ، دل ، لنو و…) ارائه شده است . از طرفی ممکن است شما محدودیت بودجه هم داشته باشید بنابراین باید با دقت کافی نسبت به خریدن یک لپ تاپ اقدام کنید.

در ادامه 5 ویژگی یک لپ تاپ خوب دانشجویی را مورد بررسی قرار میدهیم.

همچنین در صورت نیاز برای خرید لپ تاپ و مشاوره ، میتوانید با تیم پشتیبان ما تماس بگیرید.

5 ویژگی یک لپ تاپ دانشجویی

وزن و بدنه لپ تاپ

با توجه به اینکه شما لپ تاپ را تا محل دانشگاه حمل می کنید ، باید یک لپ تاپ سبک خریداری بفرمایید. لپ تاپ هایی با وزن 2 کیلو گرم به بالا میتواند موجب خستگی شما را فراهم کند . وزن ایده عال یک لپ تاپ سبک بین 700 گرم تا 1 کیلو نیم میباشد. البته به این موضوع هم توجه داشته باشید در برخی از لپ تاپ های سبک ، درگاه های خروجی و دی وی دی رایتر قرار نگرفته است و همین موضوع باعث میشود ، در جلسات کنفرانس و ارائه دچار مشکل شوید.

بدنه لپ تاپ نیز اهمیت ویژه و خاصی دارد ، دقت کنید که شما در طول هفته لپ تاپ را به بیرون از خانه حمل می کنید و اگر لپ تاپ شما بدنه ضعیفی داشته باشد ، در صورت ضربه دیدن به راحتی دچار شکستگی نیز میشود.

برای خانم ها زیبایی بدنه لپ تاپ اهمیت ویژه ای دارد پس فاکتور زیبایی را هم باید مد نظر داشته باشید. ( البته زیبایی لپ تاپ هیچ تاثیری در بخش فنی لپ تاپ ندارد و به معنای آن نیست که اگر لپ تاپ زیبا باشد ، کارایی خوبی هم دارد ! )

سخت افزار لپ تاپ

سخت افزار لپ تاپ اصلی ترین و مهمترین فاکتور برای خرید یک لپ تاپ است . لپ تاپ هایی با رم 2 گیگ به هیچ عنوان مناسبه یک دانشجو نمیباشد. با توجه به وجود رشته های مختلفی در دانشگاه ، هر گروه از دانش جویان باید لپ تاپ مناسب خود را داشته باشند.

5 ویژگی یک لپ تاپ دانشجویی

دانشجویان کامپیوتر : مهمترین فاکتور برای خرید یک لپ تاپ برنامه نویسی رم و پردازنده آن است و برای خرید یک لپ تاپ مناسب برنامه نویسی نیازی به گرافیک خاصی ندارید. این گروه از دانشجویان میتوانند بر روی لپ تاپ با هر سیستم عاملی ( لینوکس و ویندوز ) نیز کار کنند.

دانشجویان گرافیک ، معماری : طبیعتا در کنار رم و پردازنده عالی به یک گرافیک قدرتمند هم نیاز دارند. سیستم عامل مناسب این گروه از دانشجویان تنها ویندوز است.

سایر رشته : برای سایر رشته هایی که به کامپیوتر و لپ تاپ وابسته نیستند ، یک لپ تاپ روز مره هم نیاز های آنان را به طور کامل برطرف می کند.

برای آشنایی بیشتر با لپ تاپ های مهندسی و برنامه نویسی روی این لینک کلیک کنید.

قابل ارتقا بودن آن

برخی از لپ تاپ ها را نمیتوان ارتقا داد و این موضوع باعث میشود که لپ تاپ پس از گذشت چند سال دیگر مناسب نرم افزار ها و برنامه های جدیدتر نباشد ! بهتر است که لپ تاپ را خریداریی کنید تا در زمان مناسب و مورد نیاز ، سخت افزار آن را ارتقا دهید.

درگاه های لپ تاپ

بدون شک هر دانشجویی موظف است ، جلسات ، ارائه ها و کنفرانس هایی برگزار کند . اگر لپ تاپ شما از پورت ها و درگاه ها پشتیبانی نکند ، شما نمیتوانید با ابزار هایی مثل دیتا پروژکتور ارتباط برقرار کنید . بنابراین دقت کنید که لپ تاپ شما درگاه های زیر را داشته باشد.

  • حداقل یک پورت usb
  • درگاه HDMI
  • VGA

همچنین بهتر است که لپ تاپ شما از دی وی دی رایتر هم پشتیبانی کند.

باطری قدرتمند

یکی از اجزای بسیار مهم دیگر باطری لپ تاپ است . معمولا در دانشگاه ها پریز های برق کافی برای همه وجود ندارد ، بنابراین داشتن یک باطری قدرتمند اینجا به کمک شما می آید تا حداقل برای 3 تا 5 ساعت به شما کمک کند.

Rate this post

ارسال یک نظر