نمایندگی ایسوس و لنوو مشهد | تعمیرات لپ تاپ مشهد

تست سلامت SSD

تست سلامت حافظه SSD

حافظه SSD همانند هر سخت افزار دیگر پس از مدتی ممکن است که با کاهش سلامت و کاهش کارایی مواجه شود. SSD یکی از مهمترین قطعات سیستم است زیرا تمام اطلاعات شما در آن ذخیره میشود و باید از سلامت آن اطمینان داشته باشید.

تکنولوژی SSD جایگزینی مناسب برای هارد های معمولی و قدیمی بوده است؛ هر چند تکنولوژی بکارگیری و کاربری SSD ها پیشرفته تر از نسل قبلی هاردها می باشد اما متاسفانه این هاردها عمر محدودی دارند. به همین دلیل است که این روزها بسیاری از کاربران علاقه به خرید سیستم های گران قیمت ندارند.

بررسی سلامت هارد SSD با ابزار Crystal Disk Mark

Crystal Disk Mark یک نرم افزار قوی برای بررسی سلامت هارد SSD است. شما کافی است که این نرم افزار را نصب کنید و بعد به کمک آن با چند کلیک بررسی کنید که وضعیت سلامتی هارد SSD چگونه است.

خی از درایو ها این قابلیت را دارند که شما به کمک آن ها، و این نرم افزار بفهمید میزان خسارت های وارد شده به SSD چقدر است که البته هاردی که در این مثال از آن استفاده می کنیم از این قابلیت پشتیبانی نمی کند.

سلامت هارد SSD به کمک ابزار SSDLife

SSDLife نیز ابزار دیگری است که به صورت پولی و رایگان ارائه می شود.

اگر وضعیت خوب باشد به صورت Healthy این وضعیت گزارش می شود. در میان صفحه نیز می توانید اطلاعاتی در مورد درایو خود مشاهده کنید.

بررسی سلامت هارد SSD با نرم افزار Open Hardware Monitor

Open Hardware Monitor نیز ابزار دیگری است که سلامت هارد SSD شما را گزارش می کند. نحوه کار کردن این ابزار بدین صورت است که به صورت کمی یعنی به صورت درصدی به شما می گوید که چقدر از عمر هارد شما باقی مانده است.

نرم افزار AS SSD Benchmark

AS SSD Benchmark تقریباً شبیه به CrystalDiskMark است ، اما بیشتر روی محک درایوهای SSD تمرکز دارد. نکته اصلی در مورد AS SSD Benchmark این است که به شما امکان می دهد عملکرد خواندن و نوشتن تصادفی و همچنین یک عملکرد خواندن و نوشتن متوالی را تست کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال یک نظر