نمایندگی ایسوس و لنوو مشهد | تعمیرات لپ تاپ مشهد

هارد لپ تاپ

4 رفتار پرخطری که باعث آسیب دیدن به هارد شما میشود

هارد لپ تاپ و کامپیوتر جزو قطعات بسیار مهم در سخت افزار یک سیستم میباشد . هارد وظیفه ذخیره سازی اطلاعات و داده های شما را بر عهده دارد ، در نتیجه در صورتی که به شکل مناسب از آن استفاده نشود ممکن است به سادگی تمامی اطلاعاتتان را از دست بدهید. شرکت خدمات ایسوس سرگزی ، در این بخش به شما عزیزان آموزش میدهد که کدام رفتار ها باعث خرابی و آسیب دیدن به هارد شما میشود.

حافظه های ذخیره سازی جدید از نوع SSD هستند و سرعت فوق العاده آن ها باعث شده است که یک سرو گردن بالاتر از هارد HHD قرار بگیرند. همین موضوع باعث میشود که حافظه هایی از جنس SSD ، به سادگی دچار آسیب دیدگی شوند . البته این موضوع به این معنا نیست که هارد HHD از آسیب دیدن مصون است !

اکنون سوال اصلی اینجاست که ، چه عواملی باعث آسیب رساندن به حافظه های SSD و همچنین هارد HDD میشود!

4 رفتار پرخطری که باعث آسیب دیدن به هارد شما میشود

وارد شدن ضربه

در واقع شکستگی پس از ضربه دیدن پدید می آید و قطعات کامپیوتر و لپ تاپ همگی ظریف و سبک هستند ، به همین منظور اگر یک ضربه جدی به سیستم شما وارد شود ممکن است یک یا چند تا از پایه های اتصال به درگاه بشکند. یکی از علت های شایع خرابی هارد از طریق ضربه دیدن ، افتادن لپ تاپ از یک ارتفاع میباشد .

بنابراین همیشه لپ تاپ را در مطمئن ترین سطوح قرار دهید.

مشکلات نرم افزاری

در گاهی اوقات هارد از لحاظ فیزیکی سالم است ، اما نصب بدافزار ها ، تروجان ها و نرم افزار های مخرب باعث میشود که هارد دچار کند شدن شود و حتی به طور کامل هنگ کند . یکی از مشکلات رایجی که در این موضوع پیش می آید ، کند شدن بیش از اندازه ویندوز است ؛ به طوریکه از لحظه فشار دادن دکمه پاور تا لحظه بالا آمدن ویندوز ممکن است 10 دقیقه طول بکشد !

برای آشنایی با آنتی ویروس های قدرتمند از این لینک استفاده کنید.

نصب بیش از اندازه نرم افزار ها

همچنین اگر شما از نرم افزارهای زیادی استفاده کنید ، هارد شما مجبور است که پس از هربار روشن شدن لپ تاپ یا کامپیوتر ، تمامی آن ها را فراخوانی کند . برای مثال به جای نصب تمامی مرورگر ها سعی کنید از یک یا دو مرورگر استفاده کنید .

مرتب نبودن هارد

فضای هارد دقیقا همانند فضای یک اتاق است . اگر شما همه وسایل را به شکل منظم قرار ندهید ، برای پیدا کردن یک وسیله ممکن است که دچار مشکلات شوید . هارد هم همانند اتاق یک خانه نیاز به مرتب سازی دارد ، بنابراین سعی کنید ، همه چیز را به صورت دسته بندی شده و مرتب قرار دهید ! از طریفی تا جایی که ممکن است اطلاعاتی که کمتر مورد استفاده قرار می گیرند را درون یک هارد جانبی ذخیره کنید.

همچنین منطقی است که داده هایتان را مثل عکس ، فیلم و موسیقی در سایر درایو های ویندوزتان ذخیره شود !

Rate this post

ارسال یک نظر