نمایندگی ایسوس و لنوو مشهد | تعمیرات لپ تاپ مشهد

افزایش سرعت ویندوز

5 ویژگی منفی درباره ویندوز ۱۰

ویندوز ۱۰ با وجود آنکه جزو محبوبترین و پر استفاده ترین سیستم عامل های کامپیوتری و لپ تاپ است ، ایراداتی دارد که منتقدان و کاربران حرفه ای به آن وارد می کنند. البته سیاست ماکروسافت همیشه عادی جلوه دادن همه چیز بوده است ولی در چشم منتقدان این سیستم عامل دارای ضعف های متعددی است که امروز در این مقاله به بررسی آن می پردازیم.

بهینه نبودن سیستم عامل ویندوز ۱۰

سیستم عامل ویندوز ۱۰ ، بر خلاف سیستم عامل ویندوز ۷ به هیچ عنوان بهینه نمیباشد و همچنین در گذشته شاهد شکست ویندوز ۸ بوده ایم. این سیستم عامل با وجود آنکه آخرین به روز رسانی ممکن را دارد ولی همچنان از لحاظ بهینه بودن کد ها دربرابر ویندوز ۷ حرفی برای گفتن ندارد!

سیستم عامل ویندوز ۱۰ ، با استفاده حداکثری از سخت افزار توانسته است که سرعت خود را بهبود ببخشد و این مشکلی بزرگ برای این سیستم عامل محبوب به حساب می آید.

رایگان نبودن این سیستم عامل

متاسفانه ما ایرانی ها عادت داریم تا هر نرم افزاری را کرک شده استفاده کنیم ولی سیستم عامل ویندوز ۱۰ در بازار های جهانی رایگان نیست و باید برای هر لایسنس هزینه ای پرداخت کنید. یکی از ایراداتی که به این سیستم برخی از کابران به خصوص طرفداران لینوکس می گیرند ، رایگان نبودن آن است و همین موضوع باعث شده است که برخی از کابران از سیستم عامل های قدیمی تر ماکروسافت استفاده کنند.

حتی اکثر نرم افزار های ویندوز نیز ، رایگان نیستند.

متن باز نبودن این سیستم عامل

اصطلاح متن باز به این معناست که شما اجازه تغییر در هسته اصلی ویندوز را ندارید و در نتیجه نمیتوانید به طور ۱۰۰ درصد ویندوز را برای خودتان شخصی سازی کنید. دقت کنید این انتقاد ها و ایرادات از آن جایی شروع شده است که لینوکس دسترسی آزاد به هسته خودش را داده است.

حجم بالای این سیستم عامل

ویندوز حجمی بالای ۲۰ گیگ از فضای هادر شما را اشغال می کند . خیلی از کاربران بر این باور هستند که این کار اشتباه بزرگی است .

یکی از دلایلی که حجم ویندوز تا این اندازه زیاد است وجود ماژول های مختلف و غیر کابردی ویندوز میباشد.

همه این موارد باعث میشود که ویندوز دربرار سیستم عامل هایی مثل مک و لینوکس امتیاز منفی بگیرد.

ارور های ناخوشایند

بدون شک همه ما که کاربر ویندوز هستیم با ارور های عجیب و غریب این سیستم عامل آشنایی داریم و به خوبی میدانیم که این سیستم عامل گاهی بدون هیچ دلیل دچار خطای فنی و عدم هندل شدن میشود.

یکی از بزرگترین پیغام های دلخراش این سیستم عامل صفحه مرگ یا همان صفحه آبی میباشد.

البته همه این ها دلیل نمیشود تا ویندوز را به طور کامل دور بریزیم و در مقاله دیگر در مورد ویژگی های مثبت و برتر این سیستم عامل بحث خواهیم کرد.

Rate this post

ارسال یک نظر