نمایندگی ایسوس و لنوو مشهد | تعمیرات لپ تاپ مشهد

بهترین روش برای پاک کردن پوشه windows.old

5 کار بسیار مهم پس از نصب ویندوز

نصب سیستم عامل ویندوز مقدمه ای است برای ورود به یک سیستم عامل محبوب جهانی ! اما نصب ویندوز پایان کار نیست بلکه شما باید پس از نصب ویندوز ، اقداماتی را افزایش و بهبود عملکرد این سیستم عامل انجام دهید . این اقدامات شامل نصب نرم افزار های پیش نیاز ، آپدیت سیستم عامل و … میباشد. امروز با هم قصد داریم درباره 5 کار بسیار مهم پس از نصب ویندوز صحبت کنیم.

آپدیت کردن ویندوز

آپدیت ویندوز اهمیت ویژه ای دارد ، زیرا باعث هر آپدیت برای بهینه تر کردن سیستم عامل و رفع باگ ها توسط ماکروسافت ارائه شده است. برای آپدیت کردن ویندوز میتوانید مراحل زیر را طی کنید.

برای اینکار میتوانید در نوار جست و جو عبارت update windows را جست و جو کنید . سپس برای شما صفحه ای مطابق تصویر زیر باز میشود.

5 کار بسیار مهم پس از نصب ویندوز

همانطور که بالاتر بیان کردیم ، ماکروسافت برای بهینه سازی ، رفع باگ ها و … به روز رسانی هایی برای ویندوز ارائه میدهد که بهتر است آن را نصب کنیم.

فعال سازی ویندوز

یکی از مهمترین کار هایی که پس از نصب ویندوز باید انجام دهیم ، فعال سازی آن است . زیرا پس از نصب ویندوز ویندوز به خودی خود غیر فعال است . چنانچه لایسنس رسمی ماکروسافت را دارید ، میتوانید آن را وارد کنید و در غیر این صورت باید از ابزار های فعال ساز ویندوز استفاده کنید !

در صورتی که ویندوز را فعال نکنید ، بعد از چند روز پیغام فعال سازی ویندوز فعال میشود . همچنین بدون فعال سازی ویندوز ، یک سری از ابزار های این سیستم عامل برای شما غیر فعال خواهد شد.

از کجا متوجه شویم که ویندوز فعال است؟

در ویندوز 10 وارد آیکون This Pc شوید ، و سپس راست کلیک کنید . در انتها گزینه ای به نام properties وجود دارد . با انتخاب این گزینه صفحه مشخصات اولیه لپ تاپ و سیستم عامل برای شما نمایش داده میشود.

در تب windows Activation ، گزینه ای تحت عنوان product id وجود دارد . در صورت پیغام windows is activated ، میتوانید مطمئن باشید که ویندوز شما به صورت کامل فعال است.

5 کار بسیار مهم پس از نصب ویندوز

نصب درایور های سخت افزار ها

برخی از سخت افزار ها برای هماهنگ شدن با سیستم عامل و معرفی به این سیستم عامل ، نیاز به یک سری نرم افزار دارند . معمولا در هنگام خرید یک کامپیوتر یا لپ تاپ در صورت نیاز به شما سی دی یا دی وی دی درایور ها داده خواهد شد . بنابراین در صورتی که سیستم عامل جدیدی را نصب کرده اید ، باید این درایور ها را نیز نصب کنید !

عدم نصب این درایور ها باعث میشود که سخت افزارها به شکل مناسب کار نکنند و حتی ممکن است توسط ویندوز شناسایی نشوند!

نصب نرم افزار های ضروری

هر سیستم عاملی به تنهایی نرم افزار های زیادی برای استفاده کردن ندارد . یک سری از نرم افزارها مورد نیاز تمامی سیستم عامل ها هستند. برای مثال هر سیستم عاملی نیاز به یک یا دو مرورگر دارد ( البته ویندوز 10 و 11 همراه خود ویندوز مرورگر ادج را بر روی سیستم شما نصب می کنند)

نرم افزارهایی که توسط سیستم عامل نصب میشود ، قدرت و کیفیت آنچنانی ندارد ! برای همین بهتر است که برای اهدافی که دارید نرم افزار مد نظرتان را نصبب کنید.

تنظیمات اولیه

امنیت ، شخصی سازی ، تغییر دادن ظاهر ویندوز و… از جمله مواردی است که شما به سادگی میتوانید در سیستم عامل خود پیاده سازی کنید.

در بحث امنیت میتوانید از آنتی ویروس های قدرتمند استفاده کنید و همچنین با استفاده از یک پسورد قدرتمند ، میتوانید از اطلاعاتتان محافظت کنید.

برای تغییر دادن ظاهر ویندوز ، بیشمار تم آماده وجود دارد. ( البته خود شما به صورت دستی نیز میتوانید یک سری تغییرات را اعمال کنید)

Rate this post

ارسال یک نظر