نمایندگی ایسوس و لنوو مشهد | تعمیرات لپ تاپ مشهد

داغ شدن لپ تاپ

چگونه دمای لپ تاپ را کاهش دهیم؟

لپ تاپ ها بر خلاف سیستم های خانگی و رو میزی ، از تعداد فن های متفاوتی پشتیبانی نمی کنند ؛ همین موضوع باعث میشود لپ تاپ ها گاهی به شدت داغ شوند. در ادامه این مقاله آموزشی از وبسایت خدمات ایسوس سرگزی ، به شما آموزش میدهیم که چگونه دمای لپ تاپ را کاهش دهیم.

قبل از شروع بهتر است عوامل داغ شدن لپ تاپ را باهم مرور کنیم.

عوامل داغ شدن بیش از اندازه لپ تاپ

داغ شدن لپ تاپ

لپ تاپ ها با توجه به فضای کمی که برای ورود و خروج هوا نسبت به کامپیوتر های رو میزی دارند به سرعت داغ میشوند بنابراین گاهی ممکن است این ورودی ها و خروجی ها بسته باشد.

از دیگر عوامل میتوان به گردو غبار گرفتن ، فاسد شده خمیر سیلکون پاور پردازنده نیز اشاره کرد.

محل قرار دادن لپ تاپ

یکی از عواملی که باعث میشود لپ تاپ ها خیلی سریع داغ شوند ، محل قرار دادن آن ها میباشد. دقت کنید که هرگز لپ تاپی را روی پتو ، لباس یا به طور کلی مکان های نرم قرار ندهید! بهتر است لپ تاپ را روی یک میز که ترجیحا چوبی یا شیشه ای است قرار دهید.

گرد و غبار درون لپ تاپ

وقتی فن کار می کند و هوای بیرون را به داخل میکشد ، همراه هوا کمی گرد و غبار نیز وارد لپ تاپ میشود. بهتر است سالی یک بار داخل لپ تاپ را به طور کامل تمیز کنید تا از هر گونه گرد و غبار تمیز شود.

دقت کنید که اگر خودتان تصمیم دارید لپ تاپتان را تمیز کنید ، به آرامی و با دقت اینکار را انجام دهید تا از آسیب های احتمالی جلوگیری کنید.

همچنین شما عزیزان میتوانید برای سرویس کامل لپ تاپ با ما تماس بگیرید.

استفاده از خمیر سیلکون تازه برای پردازنده

پردازنده ها یکی از علت های داغ شدن بیش از اندازه لپ تاپ ها هستند به خصوص زمانی که با لپ تاپ بازی می کنید یا از یک نرم افزار نسبتا سنگین استفاده می کنید. بهتر است زمانی که لپ تاپ را تمیز می کنید تا از گرد و غبار پاک شود ، از خمیر سیلکون تازه هم استفاده کنید.

استفاده از کول پد ها

ممکن است شما تمامی موارد بالا را انجام داده باشید ولی باز هم لپ تاپ شما بیش از اندازه داغ شود ، ما به شما پیشنهاد میکنیم از کول پد ها برای خنک کردن لپ تاپ استفاده کنید. کول پد ها مدل ها و کارایی های مختلفی دارند ، برای مثال اگر شما یک گیمر هستید به یک کول پد نیاز دارید ولی برای کارهای معمولی کول پد های سطح متوسط پیشنهاد میشود.

Rate this post

ارسال یک نظر